ISCaD, International Society of Communication and Drama – Family Album

ISCaD, International Society of Communication and Drama Bakınız herzamanki şüpheliler Pantalone, gli Innamorati, il Capitano, Zagna ve Arlecchino aileleri ile olan sorunlarını pek tahmin edilemeyecek bir psikiyatrist yatağında çözmeye çalışıyorlar. İnternetten elde ettiği bilgilerle, kafasına göre yorumladığı Freudyen teorilerle Yalancı Doktorun herşey kontrolü altında. Yoksa değil mi?
2013 yılındaki Uluslararası Komedi Günün kutlamaları için yazılmış olan “Aile Albümü” çağdaş tematikleri geleneksel maskeler yoluyla ele alıyor. Kişilik arayışı, aile yapısı baskısında kaçamayı amaçlayarak yeni ideal ama ulaşılamaz ilişkileri kurma çabası, yani sosyolog Ehrenberg’in söylediği gibi “kendin olmanın yoruculuğu” bu kısa komedinin temsını oluşturuyor.
Paola Cavallin ve Chiara D’Anna, ISCAD’ın kurucusu ve sanat yönetmen Emilia Teglia ile altı el yazmışlar. Oyuncu ve yönetmen Paola Cavallin Venedik’te doğdu ve büyüdü ve D’Avogaria okulunda Enrico Bonavera ve Carlo Boso ile yarı maske konusunda eğitim gördü. Milano’da Olmetto Tiyatrosu’nda Eugenio Olmi ile çalıştı.Paola on senedir Londra’da oturmakta olup, bulunduğu şehirde the Commedia dell’Arte Musical e Modern Times ve diğer komedi okulları ve Üniversitelerde çalışmalarını sürdürmektedir.
Londra’da oturan bir başka İtalyan olan Chiara D’Anna da oyuncu-yönetmen olarak kendisini yetiştirdiği Londra’da Royal Institute of London’da Physical Theatre masteri yaptı. Yönettiği oyunlar arasında 2012 Edinburg Tiyatro Festivali’nde Rocinante, Rocinante göze çarpmaktadır. Chiara da Londra ve İtalya arasında üniversitelerde ve tiyatro okullarında eğitmenlik yapmaktadır.

ISCaD yani International Society of Communication and Drama, tiyatroyu kültürlerarası iletişimin gelişmesi için kullanmaktadır. Commedia dell’Arte, Teatro dell’Oppresso e Teatro Lingua tipindeki teatral yapılarla, dünyanın heryerinden gelen profesyonel ve profesyonel olmayan oyuncular, kendilerini tanıma ve bulundukları sosyal ortamdaki rollerini anlamak için fırsat bulmaktadırlar.

ISCaD, International Society of Communication and Drama

 

 

 

 

 

 

 

 

Contact

ISCaD
Unit 320
Netil House
1 Westgate Street
London
E8 3RL
T. 0044 07946 347 631

Email: admin@iscad.org.uk

http://www.oddeyestheatre.net/
internationaldramasociety.blogspot.com

Facebook: ISCAD London